Powodem napisania poniższych paru akapitów sprowokowała mnie decyzja jednej z komisji oceniającej oceniających wnioski PO IG 8.1. Pomysł e-usługi był zdyskwalifikowany w trakcie oceny merytorycznej z opinią, iż przeczy pojęciu e-usługi w sensie działania POIG 8.1, bo do używania e-usługi konieczne jest zakupienie programu na urządzenie przenośne, co powoduje, że nie nie zachodzi warunek skorzystania z e-usługi na żądanie nabywcy e-usługi (oczekiwane jest inne działanie).
Pewnie trudniej byłoby przygotować protest, gdyby nie to, że w portalu PARP możliwa jest do obejrzenia dość ciekawa prezentacja poświęcona dobrym praktykom w biznesplanach PO IG 8.1. Wśród prezentowanych projektów leży w zasadzie identyczny na poziomie IT pomysł, który wprawdzie wykonuje całkowicie odmienną e-usługę, ale występuje duże podobieństwo w metodzie działania.
Natychmiast rodzi się pytanie: zatem, czy wypracowano jednakowe kryteria oceny projektów POIG, czy też może składający projekt z chwilą złożenia wniosku jest skazany na przygotowanie się do pisaniaprotestu oceny projektu. Mi nie przychodzi na myśl odpowiedź na tak sformułowane pytanie.
Przy okazji, zrobiłem prostą wyszukiwarkę internetową najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych związanych z POIG: http://poig81.gugluj.pl
Inne witryny: Witryna 1, Witryna 2,
Słowa kluczowe: parp po ig 8.1, ocena merytoryczna po ig 8.1, ocena projektów e-usługi, ocena merytoryczna, parp, po ig 8.1, protest oceny, kryteria oceny 8.1
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz